Jak można w 2020 wyjść cało z dachowania? - z bhp

symulator zderzeń warszawa

Niestety wraz ze zwiększeniem prędkości wystąpiło

Nikogo z pewnością nie trzeba przekonywać o tym jak ważne jest bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym nie tylko stajemy się bardziej świadomi na temat otaczającego nas świata,

Jak można w 2020  wyjść cało z dachowania? - z bhp symulator zderzeń warszawa
lecz przede wszystkim wiąże się z tym również wzrost potencjalnych zagrożeń. Odpowiedzią na nie stały się z resztą w pewnym stopniu przepisy bhp. Najlepiej widać to chociażby na przykładzie poruszania się po drogach. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie chcąc przetransportować się z jednego miejsca do drugiego zaprzęgali konia i udawali się w podróż. Dziś mamy coraz szybsze auta, które niemalże migiem dowożą nas na miejsce. Niestety wraz ze zwiększeniem prędkości wystąpiło ryzyko innych niebezpiecznych zjawisk jak chociażby dachowania. Jest to bardzo groźna sytuacja, która zagraża naszemu życiu. Na szczęście na rynku dostępne są różne szkolenia pozwalające na chociaż częściowe przygotowanie się do takiej sytuacji. Niejednokrotnie takie placówki mają na swoim wyposażeniu takie urządzenia jak symulator dachowania. Pozwala on na wierne odwzorowanie tego typu akcji, dzięki czemu można choć trochę wyćwiczyć prawidłowe zachowanie i reakcje, które się z tym wiążą. Oczywiście bez względu na wszystko najlepiej jest po prostu unikać wszelkich niebezpiecznych zachowań, które mogą spowodować wypadek.


Symulator dachowania

Szkolenia BHP są częścią przygotowania do rzeczywistych wydarzeń. Większość ludzi uważa je za zbędne, niepotrzebne. Zupełnie mylnie. Szkolenie z BHP może przybrać np. formę przygotowania do zachowania podczas jazdy samochodowej. Symulator dachowania może nam uzmysłowić jak potwornie niebezpieczne jest samo dachowanie. W kontrolowanych warunkach poznajemy co dzieje się z ciałem ludzkim podczas takiego niebezpiecznego zdarzenia.

Gdy jedziemy samochodem i nigdy nie doświadczyliśmy kolizji, możemy mieć przeświadczenie o swoim bezpieczeństwie w samochodzie. Stalowa puszka ochrania nas i nic nam nie grozi. Nie da się być bardziej w błędzie. Podczas dachowania, mimo, że faktycznie samochód może wytrzymać i fizycznie nie poddać się, jesteśmy narażeni na ogromne przeciążenia. Nasze ciało nie jest przystosowane do takiej traumy. Wiele osób nie przeżywa takiej wypadku, mimo, że samochód nie wyglądał najgorzej. Dochodzi do wszelakich złamań, skręceń. Dachowanie jest niebezpieczne nawet gdy jesteśmy zapięci pasami. Nie muszę chyba opowiadać co się dzieje z człowiekiem, który dachuje i nie jest przypięty.

Jeśli jesteśmy świadomi zagrożeń jakie czekają na nas każdego dnia, lepiej zachowujemy się na drodze. Jeździmy ostrożniej i z większą uwagą. Dlatego takie szkolenie powinien przejść każdy, kto czuje się na drodze bezpiecznie i jeździ zbyt szybko.


Uczymy się języków obcych żeby łatwiej

Rozwój osobisty bardzo często pojawia się na ustach ludzi w telewizji oraz internecie. Uczymy się odpowiednio mówić, żeby trafić do ludzi. Uczymy się języków obcych, żeby łatwiej było nam walczyć o podniesienie zarobków bądź też zmianę pracy. Edukujemy się w kwestiach duchowych w zależności od wiary jaką wyznajemy. Coraz częściej można znaleźć informacje odnośnie potrzeby nauki ekonomii, która np. w Japonii jest rzeczą naturalną. W szkołach bardzo często prowadzone są szkolenia w kwestii zachowań bhp podczas zajęć, oraz w razie niebezpiecznych wypadków. Uważam, że to bardzo ważne szkolenia, bo przecież "nie znasz dnia ani godziny". Każdy zakład pracy ma obowiązek przeprowadzić z początkującym pracownikiem szkolenia bhp. Dlatego jestem zdania, że warto pójść o krok dalej. W warunkach kontrolowanych rozwijać się ww prowadzeniu samochodu. Auta rozwijają przecież coraz większe prędkości i w razie poślizgu mogą wydarzyć się nieprzewidziane rzeczy. No właśnie! Czy na pewno są one nieprzewidziane? Warto poddać się symulatorowi poślizgów i dowiedzieć się jak powinniśmy się zachować. A może symulator dachowania? Bo w końcu dachowanie jest sytuacją, która rzadko się przydarza i rzadko się o tym mówi. A jednak przytrafić się może! Rzecz nie trudna do zrozumienia, że każdy będzie postępował według swoich własnych preferencji. Niemniej polecam spróbować przeżyć jak najwięcej w warunkach symulatora.


Gdzie takie szkolenia mają miejsce? -

Symulator dachowania jest wyjątkową atrakcją na różnego rodzaju konferencjach i eventach. Czym jest symulator dachowania i do czego służy? Symulator dachowania jak sama nazwa wskazuje pokazuje jak działa proces dachowania w samochodzie osobowym, że pasy bezpieczeństwa są niezbędne w każdym samochodzie, a także daje świadomość kierowcy jak to wygląda w danej sytuacji.

W symulatorze dachowania można poznać prawdę jak niebezpieczne są materiały i przedmioty, które przewozimy w pojazdach i jak wpłynąć mogą na nasze życie w momencie wypadku, zwłaszcza kiedy samochód dachuje. Symulatory dachowania przechodzą określone zasady BHP, które pozwalają uświadomić kierowcę jak można poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego bezpieczeństwa w samochodzie z wykorzystaniem symulatorów dachowania warto zapisać się na szkolenia. Gdzie takie szkolenia mają miejsce?

- Na eventach firmowych
- Eventach dla kierowców
- Na imprezach integracyjnych firmowych
- Szkoleniach firmowych

Podczas takich szkoleń kierowcy edukowani są jak poprawnie zapinać pasy, dzięki czemu redukcja uniknięcia śmierci dochodzi nawet do 65% podczas wypadku.

Również dowiadujemy się jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach, a także jak bezpiecznie przewozić zwierzęta i gdzie przechowywać przedmioty jak telefon, komputer, czy przedmioty codziennego użytku.

Szkolenia z symulacji dachowania można znaleźć w Internecie lub na portalach motoryzacyjnych.


Natomiast na praktyce wsiadamy za wymarzoną

Na kursie prawa jazdy, mamy zarówno lekcje teoretyczne, jak i lekcje praktyczne. Na teorii, uczymy się znaków, zasad bezpieczeństwa, pierwszej pomocy czy etyki jazdy. Natomiast na praktyce, wsiadamy za wymarzoną kierownice, i razem z instruktorem przemierzamy miasto. W obu jednak przypadkach uczymy się bezpieczeństwa i bhp. Podstawą jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, stosowanie się do ograniczeń prędkości czy jazda zgodnie z przepisami. Jednak, cały czas na drogach zdarzają się straszne wypadki podczas których, auta dachują. Mówi się że dachowanie zdarza się dwa razy w życiu, pierwszy i ostatni. Żeby zapobiec takim wydarzeniom, powinno się kierowców bardziej uświadamiać. Dobrym pomysłem jest prowadzenie dodatkowych szkoleń. Szkolenia te, nie powinny się ograniczać tylko do teorii. Czym jest dachowanie i czym grozi, każdy wie. Wszyscy kursanci powinni mieć wykupiony symulator dachowania, a raczej wejściówkę upoważniającą do korzystania z niego. Gdy młody kierowca raz wejdzie do takiej maszyny, i w stu procentach bezpieczny przeżyje dachowanie w symulatorze jestem pewna że od tamtej pory będzie jeździł o wiele bezpieczniej. Wisi się w takim symulatorze parę chwil głową na dół. i przeżywa się chwile takie jak podczas prawdziwego dachowania. Takie szkolenie powinno być w każdej szkole jazdy.